Drukuj Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie 18 lutego 2024 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Za posprzątanie Kościoła i chóru dziękuje: Barbarze i Januszowi Gdulom; Krzysztofowi Błaszczakowi, Stanisławie i Marcinowi Wysokom, Justynie Lipskiej, Lucynie Jaksim , Krystynie Marzec, Irenie Ozon, Danucie Matyjaszczyk, Zofii Kubajka i Annie Sternik.

2. „Jałmużna wielkopostna”, do skarbony przed ołtarzem przez cały okres postu zbieramy ofiary na hospicjum św. Anny w Lubartowie. W piątki taca na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuje za te dary waszego serca.

3. Nabożeństwa pasyjne wielkiego postu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszam dziś po Sumie na pierwsze Gorzkie Żale. Natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową: – dzieci, młodzież, dorosłych na godz.18.30 po Mszy wieczornej.

4. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed Mszą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

5. Informuje, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 15 marca i zakończymy V niedzielą Wielkiego Postu.

6. W niedzielę 3 marca na sumie będziemy gościć Pasterza naszej Archidiecezji Arcybiskupa Stanisława Budzika, który poświęci nasze Nowe Organy w Tarle a o godz. 9:30 dokona Konsekracji nowego Ołtarza w naszej kaplicy w Górce Lubartowskiej.

8. Zapraszam do nabywania Albumów o naszej parafii oraz prasy katolickiej u Pana Kościelnego.

9. Zachęcam do odwiedzin naszej strony internetowej, gdzie możemy odnaleźć wszystkie informacje na temat sprawowanych Mszy św. i nabożeństw https://www.parafia.tarlo.eu.

9. W piątek odbył się pogrzeb +Krystyny Lipskiej z Tarła, przeżyła 87 lat, odeszła do Pana opatrzona świętymi Sakramentami. Wieczny Odpoczynek.