Drukuj Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie 11 luty 2024 r. – VI niedziela zwykła

  1. Za posprzątanie Kościoła dziękuje: Bożenie Cieniuch, Elżbiecie Malesa, Ireneuszowi Biskupowi i Bartoszowi Biskupowi.
  2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. (8.00 i 18.00). Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a na zakończenie Mszy Świętych będzie można materialnie wspomóc nasz diecezjalny oddział CARITAS przez złożenie ofiary do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
  3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominam także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej 18.30 Tarło 17.30 Górka L. Przez cały wielki post ofiary zbierane w piątki w czasie Mszy i Nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.