Drukuj Drukuj

Rok 1982

Okolicznościowe wierszyki w wykonaniu dzieci pierwszokomunijnych

Ks. Kazimierz Staniak nadal jest opiekunem naszej kaplicy. Obsługuje również nowo powstałą kaplicę w sąsiedniej miejscowości Niedźwiada. W pierwszych dniach roku odbył wizytę pasterską po domach i przygotowuje dzieci klas drugich do Pierwszej Komunii Świętej.

W maju odbyła się pierwsza Pierwsza Komunia Święta w naszej kaplicy. Na uroczystość przyjechał były długoletni proboszcz parafii św. Anny w Lubartowie – obecnie emeryt, ks. inf. Walenty Ligaj. Na pamiątkę komunii jako dar do kaplicy rodzice dzieci zakupili ogromny wazon na kwiaty, chodniki, dywany i obrus na ołtarz.

Ks. inf. Walenty Ligaj udziela Pierwszej Komunii Świętej

Proboszcz ks. A. Tokarzewski chce utworzyć nawą parafię w Niedźwiadzie do której należała by także kaplica w Tarle. Część mieszkańców na czele z Panem Przystupą popiera propozycję ks. Tokarzewskiego. Większość jednak chce aby Tarło pozostało przy parafii św. Anny w Lubartowie. Wysyłają oni delegację do biskupa z prośbą o pozostawienie Tarła przy parafii Lubartów. Biskup przychyla się do prośby i Tarło nadal przynależy do lubartowskiej parafii. Wśród komitetu budowy kaplicy i mieszkańców następuje rozłam na tych którzy chcą pozostać przy starej parafii i tych którzy chcą przejść do parafii Niedźwiada.

Pomimo konfliktu nadal zbierane są składki na ogrodzenie placu. Ogrodzenie zostało ukończone. Dodatkowo wokół kaplicy wylano betonowy chodnik.