Drukuj Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie 25 lutego 2024 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziękuję ks. Krzysztofowi Grzesiakowi dyrektorowi Studium Organistowskiego naszej diecezji za obecność w naszej wspólnocie wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.
  2. Za posprzątanie Kościoła i chóru dziękuje: Ewie Malesa, Ilonie Chabios, Elżbiecie Kaczor, Ewie Kaczor, Grażynie Danił, Danucie Danił, Beacie Wójcik i Markowi Pietrzykowskiemu.
  3. „Jałmużna wielkopostna”, do skarbony przed ołtarzem przez cały okres postu zbieramy ofiary na hospicjum św. Anny w Lubartowie. W piątki taca na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuje za te dary waszego serca.
  4. Nabożeństwa pasyjne wielkiego postu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszam dziś po Sumie na Gorzkie Żale. Natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową: – dzieci, młodzież, dorosłych na godz.18.30 po Mszy wieczornej.
  5. W niedzielę 3 marca na sumie będziemy gościć Pasterza naszej Archidiecezji Arcybiskupa Stanisława Budzika, który poświęci nasze Nowe Organy w Tarle a o godz. 9.30 dokona Konsekracji nowego Ołtarza w naszej kaplicy w Górce Lubartowskiej.
  6. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.
  7. W piątek od 16.00 odwiedziny chorych, 17.30 adoracja i spowiedź po południu adoracja Najświętszego Sakramentu
  8. W sobotę przed wieczorną Eucharystią odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  9. Zapraszam do odwiedzin naszego chóru parafialnego, aby obejrzeć nasze nowe organy.