Drukuj Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie 10 grudnia 2023 r. – II niedziela adwentu

1. Za posprzątanie Kościoła dziękuje: Aleksandrze Wójcik, Annie Bielak, Henryce Matyjaszczyk, Urszuli Iwanek, Tomaszowi Wójtowiczowi, Katarzynie Iwanek

2. W przyszła niedzielę uczniowie naszej szkoły w Tarle wystawią jasełka o godz. 15:00 w SP. Wszystkich zapraszają wraz z Dyrekcją i gronem pedagogicznym.

3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITAS: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”, nadwyżka ze sprzedaży świec będzie przeznaczona na wyjazd wakacyjny dla naszych dzieci i młodzieży z parafii. Caritas zaprasza również do udziału w sylwestrowym balu charytatywnym w Firleju (przepyszne dania gorące i przystawki, zabawa do białego rana możliwość noclegu, opieka animatora dla dzieci). Więcej szczegółów pod numerem tel.723198152.

4. Przypominam o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu: Od poniedziałku do soboty o godzinie 6:30 Godzinki; 7:00 Msza Św. Roratnia.

5. Nasi Radni parafialni odwiedzają wasze domy w ostatnich dniach rozprowadzając opłatek. Dziękuje za życzliwe ich przyjęcie ich przyjęcie.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.
  • W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.

7. W przyszłą niedzielę po Sumie zostaną pobłogosławione książeczki do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. zapraszam dzieci wraz z rodzicami.