Drukuj Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie 3 grudnia 2023 r. – I niedziela adwentu

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratnie, na które serdecznie zapraszam:

każdego poranka o godz.7.00; będą one poprzedzone wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny już od godz.6.30 w niedzielę o 7.30.

4. Dziś pobłogosławiliśmy opłatki na wigilijny stół, które w tym tygodniu do naszych domów będą roznosić członkowie Rady Parafialnej, Bóg zapłać za ofiary składane za opłatki które przeznaczone są na ogrzewanie Kościoła /Kaplicy oraz za ofiary na zakup Organ do naszego Kościoła/ Ambony i Ołtarza z kamienia do kaplicy. Radnych proszę by zebrane ofiary wpłacali na konto parafialne z odpowiednim dopiskiem.

6. W środę, 6 grudnia naszych najmłodszych parafian odwiedzi Święty Mikołaj. Zapraszam na spotkanie dzieci i rodziców o godzinie 18.00.

7. Za posprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę dziękuje państwu Krystynie i Józefowi Dzięcioł, Marioli Iwanek, Załęckiej Barbarze, Kozioł Iwonie, Kubickiemu Kacprowi, Zbigniewowi Kosikowi, Agnieszce Dzięcioł, pani Mazurek dziękuje za przepiękny wieniec adwentowy a panu Jerzemu Kaczorowi za choinkę na której dzieci przez okres adwentu będą zawieszać czerwone serca przygotowując w ten sposób najpiękniej ubraną choinkę dla Pana Jezusa w naszej parafii.

8. W przyszłą niedzielę po Sumie zostaną pobłogosławione książeczki do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

9. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać świece Caritas.